קיבלתם זר פרחים במתנה? רכשתם זר פרחים לקישוט הבית? רוצים לדעת כיצד לשמור עליו בצורה הטובה ביותר וכיצד להאריך את חייו באופן משמעותי? הכל מתחיל בתחזוקה נכונה.
אם הגיעו אליכם משלוח פרחים, עם זרים מעוצבים ומרשימים, ודאי תרצו שהם יפארו את הבית שלכם במשך זמן רב.

ישנם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבצע זאת בצורה הטובה ביותר:

 1. אל תשמרו פרחים על אדן החלון –
  פעם אמרו לכם שאור השמש עושה טוב לפרחים? אם כן, תשכחו ממה שאמרו לכם. אור השמש יכול לעשות טוב לפרחים באדמה, אך לא לפרחים באגרטל. לפרחים אלה, אור השמש עלול לגרום נבילה בתוך ימים בודדים, ולכן כדאי לשמור במקום מוצל
  באותו עניין, גם מיקום של זר הפרחים בקרבת מזגן עלול לגרום להתייבשות ולנבילה מוקדמת יותר.
 2. החליפו את המים –
  החלפה של המים לפחות פעם ביום תסייע לכם לשמור על הפרחים בצורה הרבה יותר טובה ולהאריך את חייהם באופן משמעותי.
 3. אל תשתמשו במי ברז –
  בכדי לשמור על הפרחים בצורה טובה יותר, אל תמלאו את האגרטל במי ברז, אלא בשילוב של מים עם ספרייט ביחס של 1:4 לטובת המים, והוסיפו לתערובת הזו כמה טיפות של אקונומיקה. בנוסף, אם אתם יכולים – העדיפו שימוש במים מזוקקים.
  בנוסף, חשוב להשתמש במים פושרים ולא במים קרים מידי.
 4. השתמשו באגרטל נקי –
  בכדי לשמור על אורך החיים של הפרחים, אל תשימו אותם באגרטל שזה עתה הוצאתם ממנו פרחים שנבלו ומתו, מבלי לנקות אותו היטב. אגרטל שהיו בו פרחים נבולים יהיה נגוע בבקטריות, שיגרמו לפרחים החדשים לנבול במהירות רבה מאוד.
 5. הפרדה מהפירות –
  אולי אגרטל פרחים נראה מיוחד ומרשים יותר לצד סלסלת פירות, אך הגז שפולטים הפירות יגרום לפרחים לנבול מהר יותר, לכן כדאי להפריד ביניהם.
 6. אל תתנו לעלים לשהות במים –
  אם לפרחים שלכם יש עלים שנמצאים בתוך המים, גזרו אותם בעזרת מספריים. העלים השוהים בתוך המים עלולים ליצור חיידקים שיזרזו את הנבילה של הפרחים.

רכישה נבונה של פרחים

אם לא קיבלתם את הפרחים באמצעות משלוחי פרחים, אלא אתם רוכשים אותם בעצמכם – הביטו בתחתית עלי הכותרת של הפרח ובדקו כמה עלים כבר נתלשו ממנו. ככל שנתלשו מהפרח עלים רבים יותר, כך הוא כבר קרוב לנבול ועדיף לא לרכוש אותו.