הכנות לחתונה כרוכות באינספור בחירות והחלטות. זר הכלה, למרות היותו פריט קטן יחסית, הוא משמעותי לקומפוזיציה ולהרמוניה של מראה הכלה. כיצד תבחרי את זר הכלה המושלם עבורך? להלן 5 עצות שימושיות:

היכן להזמין את הזר?

חנויות פרחים ישמחו לשזור לך זר פרחים עבור כלות, אולם העלות עלולה להיות מאוד גבוהה. כדאי לערוך השוואת מחירים, וכן לבדוק עם מי שמספק את הפרחים לחתונה עצמה. לעתים זר הכלה יסופק כבונוס, וגם אם לא – העלות תהיה מופחתת מעלות הזמנה של זר כלה בלבד. אם אתם שוכרים שירותי קישוט לחופה ולרכב בפרחים, ברוב המקרים יסופק לכם גם זר כלה באותה חבילה.

התאמה מושלמת

זר פרחים עבור כלות צריך להשלים את מראה הכלה. עליו להתאים הן בצבעים והן בסגנון לשמלת הכלה ולתכשיטיה. כמו כן, יש להקפיד על התאמת צורת הזר למבנה גופה של הכלה. לכלות רחבות כדאי להחזיק זר גדול, בעוד שכלות קטנות ונמוכות יוחמאו מזר קטן ועדין. כלות גבוהות יוחמאו מזר נשפך ארוך, בעוד שלכלות נמוכות יחמיא זר עגול. זכרי כי הזר צריך להשלים את המראה שלך ולא להאפיל עליו, ואל תתפתי להזמין זר מדהים שיגנוב את ההצגה.

מעבר למילים

לאורך ההיסטוריה האנושית, ליוו אותנו הפרחים, כמרכיב טקסי ואסתטי. מאז ועד היום, הפרחים מוסיפים נוי לאירועים משמעותיים בחיי האדם – מלידה ועד מוות. גברים נהגו להביא לנשים אחריהן חיזרו פרחים כאות לאהבתם, וזוגות שנאסר עליהם להיפגש נהגו להעביר מסרים זה לזו באמצעות פרחים. כך השתרשו משמעויות למיני פרחים ולצבעם. וורדים מסמלים אהבה אבסולוטית, שושן צחור מסמל אהבה מלכותית וגבוהה וצבעוני מסמל חברות ורומנטיקה. הצבע הלבן מסמל טוהר, הצבע האדום מסמל תשוקה, הצבע הסגול מסמל אינטואיציה והצבע הצהוב מסמל חברות. הצבעים הנפוצים בזרי כלות הם לבן ואדום, או צבעי פסטל רכים – אך כמובן, כל כלה בוחרת את הצבעים המתאימים לה.

בעקבות הלב

בבחירת זר פרחים עבור כלות לחתונה שלך, תני מקום לאהבות שלך והרשי לעצמך לבחור את הפרח שאת אוהבת, שיככב בזר. כך תוסיפי עוד נדבך לביטוי האישי שלך ביום חשוב זה.

פרחים טריים

ניתן לשזור זרי כלה מפרחים טבעיים או מפרחים מלאכותיים. שתי האופציות יפות, אולם יש משהו בארעיות של הפרח הטבעי, שמעצים את האפקט. אם בחרתם באופציה הטבעית – הזר צריך להיות טרי: תאמו את איסופו מראש ביום החתונה, כמה שיותר קרוב לשעת החתונה. אם עליכם להמתין כמה שעות, הקפידו לאחסן את הזר על פי הוראות השוזר.